Radcowie prawni – bezpieczeństwo korzystania z ich usług

Zawód radcy prawnego jest zawodem wysokiego zaufania publicznego. Wszak zgłaszając się do radcy prawnego liczymy na uzyskanie wysoko wyspecjalizowanej pomocy prawnej, na równi z pomocą, której udzielają adwokaci. Tak naprawdę różnice pomiędzy tymi dwoma profesjami są w gruncie rzeczy niewielkie i tyczą tego jakimi rodzajami spraw mogą się przedstawiciele tychże zawodów zajmować. Istnieją wprawdzie pewne ograniczenia w odniesieniu do radców prawnych (dotyczące możliwości prowadzenia między innymi spraw karnych), jednak nie wpływa to znacząco na ogólny odbiór tych osób – cieszą się poważaniem i przez większość społeczeństwa postrzegani są jako autorytety w wielu dziedzinach.

Mylić się jest rzeczą ludzką

Zawód radcy prawnego jest zawodem wysokiego zaufania publicznego

Autor zdjęcia: Airsoftpal.com

Tymczasem każdy z nas jest tylko człowiekiem, w związku z tym każdemu z nas mogą zdarzyć się słabsze dni i cięższe chwile. Każdy może też popełnić jakiś błąd, to się niestety zdarza nawet najlepszym. Niestety, w przypadku takiej profesji skutki takich błędów mogą być bardzo dotkliwe, oddziałują bowiem bezpośrednio na losy innych ludzi.

Przegranych spraw w sądzie nie da się cofnąć, tak jak i nie da się cofnąć utraconych możliwości w biznesie, który to nierzadko radcowie prawni wspomagają. Co w takiej sytuacji? Czy pozostaje poszkodowanym tylko żalić się wśród znajomych i z czasem pogodzić się z zaistniałym stanem rzeczy? Na szczęście nie, są inne możliwości.

Odszkodowanie z ubezpieczenia radców prawnych

Trzeba wiedzieć o tym, że każdy radca prawny musi mieć wykupione ubezpieczenie OC (ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej). Ubezpieczenia radców prawnych to realna ochrona interesów osób, które reprezentują, ale także i ochrona ich własnego majątku (https://radca-prawny.iexpert.pl/ubezpieczenie-majatkowe-kancelarii-radcy-prawnego/), bowiem do spłaty ewentualnych odszkodowań zobowiązany będzie ubezpieczyciel, z którym zawarta została umowa i podpisana stosowna polisa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>